Sesje coachingowo – rozwojowe

Odnajdź swoje miejsce pełne sensu i spełnienia.

 

 Informacje organizacyjne:

 • Termin: Do ustalenia
 • Godziny: Między 11.00 a 20.00
 • Miejsce: Możliwe są sesje stacjonarne w Katowicach, ul. Kalinowa 41 Skrzydła Centrum Wysokich Wibracji, sesje telefoniczne, sesje on-line za pomocą aplikacji m.in. Messenger, Skype, Zoom.
 • Osoba prowadząca: Agata Rutkowska

Kwota inwestycji: 250 zł

 

 

Czas trwania sesji – ok. 1 godziny

* Jeżeli pieniądze to JEDYNY powód by nie móc skorzystać z tej formy pomocy, daj znać, porozmawiamy, znajdziemy możliwe rozwiązanie.

Informacje:
Agata Rutkowska
e-mail: agata.rutkowska@centrumskrzydla.pl
tel. 728 848 676
Zapraszam też do kontaktu przez Messengera

 

Dla kogo są sesje?

 

Dla wszystkich którzy chcą:

 • znaleźć odwagę do przeprowadzenia zmiany,
 • poprawić relacje z ważnymi dla siebie osobami,
 • wprowadzić w swoje życie więcej balansu, radości, sensu i spełnienia,
 • przygotować się do realizacji wyzwań,
 • podjąć trudną decyzję, dokonać wyboru,
 • przyjrzeć się swoim strategiom,
 • zwiększyć poczucie wartości i asertywność,
 • zrealizować swoje cele w życiu prywatnym i zawodowym,
 • doskonalić swoje kompetencje,
 • świadomie kreować własną karierę, życie rodzinne i osobiste,
 • podejmować działania zgodne ze swoimi wartościami.

 

 

 Jak pracuję?

 

Łączę narzędzia różnych nurtów terapeutycznych i coachingowych (m.in. Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ), Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Gestalt, Sandplay Therapy, Mindfulness, Dialogu motywacyjnego, NVC). Są to podejścia znane i cenione na całym świecie, ze względu na naukowe podstawy i potwierdzoną badaniami skuteczność w niesieniu pomocy psychologicznej.

Najważniejszy jest dla mnie jednak człowiek, ze swoją historią i opowieścią. Do każdej z nich podchodzę z szacunkiem, empatią i ciekawością.

Sama doświadczyłam upadku, procesu zdrowienia, terapii i pomocy coachingowej. Nie uprawnia mnie to wprawdzie do dawania Ci rad, ale do towarzyszenia Ci w Twojej opowieści, już tak.

Uwolnij swój potencjał

 

Odkrycia dotyczące naszego umysłu mówiące, że jego moc potrafi wykreować niemal każdy aspekt twojego życia, dostarczają Ci narzędzi zmiany. Wszystko, co Cię otacza i należy do świata wytworów człowieka, miało swój początek w myśli, idei, życzeniu czy marzeniu. Twoje myśli mają charakter kreatywny, nadają kształt i formę twojemu światu i temu, co przydarza Ci się w życiu. Możesz odkrywać swój potencjał odkrywając myśli, które Cię wspierają, odkrywając swoje zasoby, plany i cele i łącząc je z Twoimi wartościami.

 

Złap balans

 

Spotkałam na swojej drodze wielu udręczonych, zmęczonych i ciągle zapracowanych ludzi. Ciągle w biegu, ciągle smutnych, zestresowanych, wiecznie spóźnionych i z wydłużającą się nieskończenie listą TO DO. Rozumiem ich doskonale, bo sama taka byłam… aż się zmęczyłam byciem zmęczoną.

Przeczytałam kiedyś zdanie: „Unikaj zapracowanych ludzi”. Brene Brown pisze, że rzadko jesteśmy w stanie złapać, kiedy wydarza się chwila, która nas definiuje. Dla mnie to była ta chwila. To było to zdanie. W tym szaleństwie nie chodzi przecież o rodzaj zajęcia – tego czy były to prace domowe, opieka nad dziećmi, rozwój osobisty, zarządzanie zespołem sprzedawców, zarządzanie własną firmą (lub wszystko naraz jak kiedyś u mnie) – tylko o sam fakt zajętości, bycia zajętym, zajęcioholiczności. Ta zajętość to zbroja, która blokuje nam dotarcie do samego siebie i życia pełnią życia. To uzależnienie. To ucieczka od życia. Balans jest możliwy. Balans jest w Tobie. Pomogę Ci go odnaleźć.

 

Przyjrzyj się ograniczeniom

 

Twój umysł jest gawędziarzem. Historie, które Ci plecie nie zawsze są dla Ciebie użyteczne. Czasem sam/sama na sobie zaciskasz pętlę oczekiwań, schematów, ocen, porównań. Możesz się od tego uwolnić. Pomogę Ci.

Jak pisze Maya Angelou „Człowiek jest wolny tylko wtedy, gdy sobie uświadomi, że nigdzie nie przynależy, zupełnie nigdzie, ponieważ jego miejsce jest wszędzie”. Mamy tyle wolności ile samoakceptacji i odwagi pokazania innym naszego prawdziwego, niedoskonałego „ja”. Ta droga wymaga jednak treningu i ćwiczenia mięśnia odwagi i dyskomfortu.

 

Uwolnij się od ciężaru przeszłości

 

„Przeszłość jest ciężarem, jeżeli nie jest pomostem.”Tego, co było, co się wydarzyło, nie jesteś w stanie już zmienić. Możesz jedynie być w prawdzie ze swoją opowieścią, znaleźć w niej ukryte zasoby, swoje mocne strony i wady, narzucone schematy, podświadome programy. Wtedy będzie szansa, że sam/sama napiszesz jej zakończenie. Ostatecznie, żyjemy po to, żeby się radować. Chcesz wziąć odpowiedzialność za swoją opowieść?

Staw czoło wyzwaniom

 

Strach przed wyzwaniem, to prawdopodobnie strach przed porażką. Bezdroża napawają nas lękiem ze względu na swoją niewiadomą, brak wydreptanych ścieżek, ale to właśnie na bezdrożach żyli twórcy i prorocy, kontestatorzy systemów i ryzykanci. Tu toczy się zaskakująco intensywne życie. Ciężko jest tutaj dotrzeć, ale na miejscu zaznaje się autentyczności. Albo żyjesz, albo się boisz.

Bezdroża pozostaną już na zawsze moim domem – co oznacza jednocześnie szczęście i trud.

 

Odnajdź w sobie radość i spełnienie

 

Radość należy wyrażać nawet wtedy, gdy głos wewnętrzny mówi: „Jeśli zaczniesz się cieszyć, to wszystko zniknie”, że musimy się uczyć sobie ufać i na sobie polegać. A przede wszystkim – że w kulturze obsesyjnie skupionej na sukcesie i wizerunku musimy pamiętać, że drugą stroną tak pięknych rzeczy jak radość, zaangażowanie, miłość etc. zawsze są porażki i wstyd. I że są one nieuniknione.

 

Opinie klientów

„Sesje z Agatą uskrzydlają. Poukładałam sobie wszystko i uporządkowałam. Przygotowałam się i ruszyłam do działania. Do tej pory nic nie było w stanie wyrwać mnie, jakbym była w letargu. Teraz już wiem dokąd zmierzam. Dziękuje Aga. Dziękuję, że jesteś <3”

„To było inne niż terapia. Zaskakujące. Nie sądziłem, że mam tyle w sobie, jak to Agata mówi – zasobów. Gorąco polecam.”

„Tyle trudnych pytań i właściwych odpowiedzi w jednej godzinie nie przerobiłam nigdy wcześniej. (…) Coaching to głęboka praca ze sobą, moimi myślami, uczuciami, wartościami. Niby takie oczywiste, niby cały czas mam to w sobie, a jednak tak ukryte i czasem zadeptane. To była wspaniała i bardzo wartościowa podróż.”

Agata Rutkowska

 

Marzę o świecie wolnym od nienawiści, oceniania i obwiniania, w którym każdy może realizować swoją wolność, akceptując granice wolności innych. Żyć z pasją i radością. Odnaleźć swoje miejsce napełnione sensem i spełnieniem.

Empatia i wrażliwość to dwie cechy, które wyznaczają moją perspektywę postrzegania świata i są moim skarbem, po który musiałam zejść do najciemniejszej jaskini w podróży po siebie.

W życiu zawodowym zaliczyłam drogę od pucybuta do prezesa i z powrotem. Obecnie jestem matką trójki dzieci (dwóch córek i synka), żoną, gospodynią domową, ogrodniczką, właścicielką firmy, coacherką, trenerką, specjalistką innowacji systemowych GTI a wkrótce również psychoterapeutką.  Łącząc te wszystkie role przerobiłam już w swoim życiu perfekcjonizm i pracoholizm i cieszę się, że mam to za sobą. Teraz praca to moja pasja. Stale poszukuję i rozwijam się, pamiętając jednak, jaki spokój może być w ciszy.

Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje m.in.:

 • Studium Zawodowe Coachingu ACSTH, ICF,
 • Szkoła trenera kompetencji miękkich Metrum,
 • Mindfulness – treningi uważności w pracy z dziećmi,
 • Terapia schematów,
 • Techniki Gestalt w pracy coacha,
 • Racjonalna Terapia Zachowań,
 • Symbol, piasek, przestrzeń – coaching w piaskownicy,
 • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia.