System Sand Therapy: Piaskowe Ustawienia Systemowe

 

Czym są Piaskowe Ustawienia Systemowe?

 

To połączenie tradycyjnych ustawień systemowych z elementami pochodzącymi z terapii w piaskownicy Sandplay Therapy, gdzie oczyszczasz stare mechanizmy świadomie robiąc krok ku nowej przestrzeni. 

To dobre narzędzie, jeśli czujesz się skrępowany braniem udziału w ustawieniach grupowych lub potrzebujesz większej intymności. Ta metoda, podobnie jak Ustawienia w polu serca, również pozwala zobaczyć i zrozumieć źródło problemu, przyjrzeć się sobie na głębokim poziomie i zrobić istotny krok w kierunku uzdrawiającej zmiany. Mechanika kwantowa określa sposób patrzenia na wszystkie zjawiska systemowo – i tak może się okazać, iż ból pleców jest związana z wykonywaniem niechcianej pracy. Choć pozornie to dwie różne rzeczy, to w polu wszystko jest systemem naczyń połączonych.

Dlaczego piasek?

„Często dłonie rozwiązują zagadkę, z którą bezskutecznie walczył intelekt”.
(C G Jung The Transcendent Function)

Gdy zatapiasz swoje dłonie w miękkim piasku odprężasz sięi łączysz z systemem, w którym funkcjonujesz i ze swoim wnętrzem. Zaczynasz spostrzegać to co nieświadome, tworzysz intuicyjnie konstelację, dostrzegasz wzorce i odczuwasz emocje, które rozpoczynają Twoją transformację. Transformację w kwantowym polu nieograniczonych możliwości. Podchodząc kwantowo można by rzec, że wchodzisz w pole energoinformacyjne swojej świadomości i zmieniasz zakotwiczone w nim wzorce, poprzez uświadamianie ich sobie oraz pracy z odpowiednią wibracją. Piasek i piaskownica to więc umowna, choć namacalna, przestrzeń symboliczna – aktualnej konstelacji przebiegających w twojej psychice (nieświadomości). Technika kwantowa stwarza z kolei możliwość na wprowadzenie do realnej rzeczywistości, przez sieć projekcji, najlepszą opcję dla ważnego dla ciebie obszaru życia, a w efekcie poprawić jakość twojego życia.

Co możesz osiągnąć?

Otoczenie, w którym funkcjonujemy to system naczyń połączonych. Biorąc pod uwagę wiedzę z dziedziny fizyki kwantowej, zmieniając nasz wewnętrzny punkt widzenia i emocje zmieniamy tym samym otaczającą nas przestrzeń. Fizycznie odczuwamy nie tylko własną przemianę, ale z zaskoczeniem obserwujemy efekty tej zmiany w naszym otoczeniu. Wychodzisz z uwikłania, zrzucasz ciężar, który do tej pory determinował twoje życie, uwalniasz się z negatywnych emocji i destrukcyjnych schematów. Ustawienia kwantowe wpływają na nasze nastawienie, a to z kolei wpływa na naszą częstotliwość. Każdy człowiek działając na pole kwantowe wokół i wewnątrz siebie powoduje, że świat zaczyna wysyłać mu sygnały, których wcześniej nie zauważał. Myśl jest falą elektromagnetyczną, a każda cząsteczka tej fali wpływa na drugą a ta na kolejną. Pole wszelkich możliwości potrafi połączyć nieskończoną liczbę wydarzeń w otaczającej nas czasoprzestrzeni po to, aby stworzyć zamierzony rezultat, czyli poprawę w zakresie zdrowia, relacji, finansów, emocji i funkcjonowania w codziennym życiu.

 

Jak pracujemy?

 

Przychodzisz z tym, co jest dla Ciebie ważną sprawą, w której potrzebujesz zmiany, np.: jest to trudna relacja z partnerem, z rodzicami, trudności z dzieckiem, problemy ze zdrowiem (w tym także określone objawy lub dolegliwości, stanów wewnętrznych – lęki, depresyjność, poczucie osamotnienia, żal itp.), a także trudności zawodowe, problemy w miejscu pracy, trudności finansowe.

Dzięki piaskownicy możesz łatwiej zobaczyć inną perspektywę lub nieuświadomione zależności czy wzorce. Za pomocą figurek, trochę przez formę zabawy układasz konstelację (mapę) i zaczynasz też pobierać informacje i emocje z pola / systemu, w którym funkcjonujesz. Piasek jest jak swoiste medium, które przeniesie cię na głębsze poziomy rozpoznania, a figurki będą pełnić rolę reprezentantów. Pozwolisz sobie zatopić się w piasku, który stwarza bezpieczną przestrzeń. Stwarzając konstelację, jak w ustawieniach zdecydujesz co chcesz uzdrowić i na jakich poziomach.

Nie opowiadasz długich historii, jedynie w kilku zdaniach nakreślasz, co stanowi trudność i formułujesz cel pracy. Na podstawie krótkiego rozpoznania prowadzący prowadzi ustawienie i zakotwicza zmianę wykorzystując techniki kwantowe.

Jeżeli jesteś otwarty na ten proces to dzieje się magia, magia kreacji i wpływu na własne życie. Można by powiedzieć, że niedostrzegalna przez ciebie przestrzeń wszystkich możliwych wariantów łączy w ułamku sekundy nazwane i niewyrażone przez ciebie problemy i robi natychmiastowe obliczenia, które przeorganizowują całą przestrzeń, aby osiągnąć pozytywny rezultat.