Podaruj swojemu dziecku supermoce!

Warsztat dla rodziców o tym, jak pracować z trudnymi emocjami, problemami, stresem, pobudzać przy tym wyobraźnię, kreatywność i wzmacniać poczucie wartości.

 

Mamy to! W końcu! Długo wyczekiwany przez Was nasz autorski i skrzydlaty warsztat dla rodziców.

Od samego początku powstania Skrzydeł pytaliście „kiedy będzie w końcu coś dla dzieci” no i jest. Może nie bezpośrednio dla nich, ale to dzieci są najważniejszym podmiotem tego warsztatu.

Do projektu zaprosiłam jednego z naszych Skrzydlatych Gości Martynę Brodę trenerkę, coacherkę i autorkę książki, która stała się prawdziwym bestsellerem „Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci”.

To, co możemy zrobić w zderzeniu z tym szaleństwem, które ostatnio nas otacza, to ćwiczyć równowagę wewnętrzną. Swoją i swoich dzieci. Ofiarować sobie wewnętrzny spokój, większą pewność siebie, wzmocnić poczucie wartości. Nauczyć się pracy ze stresem, różnymi emocjami i myślami, które nas zalewają i pochłaniają naszą energię, powodują zranienie, cierpienie lub złość.

Relaksacje, praca oddechem, wizualizowanie, pobudzanie wyobraźni i praca z ciałem to nie wiedza tajemna. To bardzo naturalne formy pracy rozwojowej, które mogą być, zwłaszcza teraz, niezwykle użyteczne dla nas rodziców zarówno do pracy ze sobą jak i w relacjach z naszymi dziećmi. Uczenie się ich i eksperymentowanie z nimi pozwala na wyjście poza schematy i pomaga doświadczać życia w pełniejszy sposób. Łatwiej radzić sobie z problemami, wyzwaniami i stresem.

Wyobraźnia jest jak mięsień, warto go ćwiczyć, warto wiedzieć jak to robić, żeby wykorzystywać mocniej niezwykły potencjał naszego umysłu i ciała.

 

Informacje organizacyjne:

 • Termin: 05-06 i 12-13.10.2020 r.
 • Godziny: 16.30 – 20.30 
 • Miejsce: Platforma Zoom (aplikacja, która umożliwia pracę warsztatową z przekazem wideo i audio)
 • Osoba prowadząca: Agata Rutkowska i Martyna Broda

Kwota uczestnictwa: 480 zł  BRAK MIEJSC!

* Jeżeli pieniądze to JEDYNY powód by nie móc skorzystać z tej formy pomocy, daj znać, porozmawiamy, znajdziemy możliwe rozwiązanie.

Informacje:
Agata Rutkowska
e-mail: agata.rutkowska@centrumskrzydla.pl
tel. 728 848 676
Zapraszam też do kontaktu przez Messengera

 

 

Dla kogo jest ten warsztat?

 

Dla rodziców obecnych i przyszłych, pedagogów, nauczycieli, opiekunów i opiekunek i wszystkich tych, którzy pracują z dziećmi i chcieliby wnieść w tą pracę, zabawę czy model wychowawczy narzędzia służące głębszemu zrozumieniu myśli i emocji, kształtowaniu ich i oswajaniu. Po to, żeby lepiej radzić sobie w trudnych i stresujących sytuacjach i nauczyć tego nasze dzieci. Po to też, żeby samodzielnie potrafić tworzyć relaksacje i wizualizacje dobrane do potrzeb grupy wiekowej odbiorców, pobudzać poprzez to wyobraźnię, kreatywność i wzmacniać poczucie wartości.

 

Dlaczego warsztat jest autorski?

 

Bo łączą ze sobą poznane przez nas narzędzia m.in. coachingu, Racjonalnej Terapii Zachowań (RTZ), Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Terapii Gestalt, Sandplay Therapy, Mindfulness oraz naszych wniosków z ich przetestowania na nas samych i naszych dzieciach 🙂

 

Czego się nauczysz?

 

 • Pracy z natłokiem negatywnych myśli (narzędzia defuzji), dowiesz się jak korzystać z tych narzędzi w relacji z dziećmi.
 • Pracy z oddechem, dowiesz się jak uczyć tego dzieci.
 • Różnych technik relaksacyjnych dla Ciebie, dzieci i Was wspólnie.
 • Łatwych i intuicyjnych sposobów pobudzania wyobraźni i kreatywności.
 • Pracy nad trudnymi emocjami, problemami i stresem – swoim i swoich dzieci.
 • Tego, jak wizualizacja może pomóc tobie i twojemu dziecku w lepszym funkcjonowaniu na co dzień oraz radzeniu sobie z wyzwaniami.

 

Co będzie poruszane podczas warsztatu?

 

Rozmowy z gderającą głową – ćwiczenia defuzji czyli wychodzenia z zalewającego nas (i dzieci) potoku negatywnych myśli.

Daj przestrzeń emocjom –  Techniki akceptacji i odpuszczania nieprzyjemnych emocji. Ćwiczenia uważności i wyłączania automatycznego pilota (jak nie dać się porwać złości). 

Ćwiczenia oddechowe – Co nasze ciało może nam o nas powiedzieć.

Spotkanie z wewnętrznym dzieckiem. Jak poprzez metaforę i obraz dotrzeć do wewnętrznych potrzeb.

Ćwiczenie wizualizacji – od pomarańczy do całych światów – Dlaczego to ważne? Praktyczne sposoby i zastosowania. Różnice pokoleniowe i rodzące się z nich wyzwania.

Praca z metaforą – jak i po co?

Praca z symbolem, piaskiem i przestrzenią – elementy narzędzi Sandplay Therapy w rozmowie z dzieckiem o jego problemach, wyzwaniach i zasobach.

Tworzenie scenariuszy cywilizacyjnych dostosowanych do potrzeb życiowych.

Nieco wiedzy o treningu mentalnym i pracy mózgu – praca nad wspierającym dialogiem wewnętrznym poprzez wizualizacje.

Scenki wizualizacyjne – Jak dzięki wyobraźni lepiej radzić sobie z wyzwaniami życiowymi.

 

Informacje dodatkowe:

 

Link do platformy Zoom, gdzie odbywać będzie się szkolenie zostanie wysłany mailem po zaksięgowaniu kwoty. Nie musisz mieć szczególnych kompetencji w obsłudze tej aplikacji, jest prosta i intuicyjna. Na początku warsztatu przećwiczymy korzystanie z Zooma, tak, żebyśmy wszyscy czuli się komfortowo.

Warsztaty odbywają się kameralnym gronie (max. 10 osób), z tego powodu liczba miejsc jest ograniczona – MIEJSCA ROZCHODZĄ SIĘ SZYBKO, WIĘC JEDYNYM POTWIERDZENIEM UDZIAŁU JEST WPŁATA KWOTY REZERWACYJNEJ W WYSOKOŚCI 100 ZŁ NA WSKAZANE NA KOŃCU WPISU KONTO (w informacjach organizacyjnych).

Całość kwoty proszę zapłacić najpóźniej na dzień przed warsztatem.

Warsztat może zostać odwołany w przypadku nie zebrania się grupy (min. 4 osoby) – w tej sytuacji wpłacone kwoty rezerwacyjne zostaną zwrócone wpłacającym na konto, z którego zostały przelane.

Jeżeli odwołasz swoją obecność do 28.09.br, kwota zostanie Ci zwrócona. Po tym terminie kwota pokrywa koszt zarezerwowanego miejsca i zakupionych materiałów.

 

Agata Rutkowska

Marzę o świecie wolnym od nienawiści, oceniania i obwiniania, w którym każdy może realizować swoją wolność, akceptując granice wolności innych. Żyć z pasją i radością. Odnaleźć swoje miejsce napełnione sensem i spełnieniem.

Empatia i wrażliwość to dwie cechy, które wyznaczają moją perspektywę postrzegania świata i są moim skarbem, po który musiałam zejść do najciemniejszej jaskini w podróży po siebie.

W życiu zawodowym zaliczyłam drogę od pucybuta do prezesa i z powrotem. Obecnie jestem matką trójki dzieci (dwóch córek i synka), żoną, gospodynią domową, ogrodniczką, właścicielką firmy, coacherką, trenerką, specjalistką innowacji systemowych GTI a wkrótce również psychoterapeutką.  Łącząc te wszystkie role przerobiłam już w swoim życiu perfekcjonizm i pracoholizm i cieszę się, że mam to za sobą. Teraz praca to moja pasja. Stale poszukuję i rozwijam się, pamiętając jednak, jaki spokój może być w ciszy.

Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje m.in.:

 • Studium Zawodowe Coachingu ACSTH, ICF
 • Szkoła trenera kompetencji miękkich Metrum
 • Mindfulness – treningi uważności w pracy z dziećmi
 • Terapia schematów
 • Techniki Gestalt w pracy coacha
 • Racjonalnej Terapii Zachowań
 • Symbol, piasek, przestrzeń – coaching w piaskownicy
 • Szkoła coachingu grupowego i zespołowego
 • Szkoła psychoterapii Gestalt – w trakcie
 • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia

Martyna Broda

 

Moją ścieżkę zawodową i życiową najlepiej oddaje metafora podróży z dwoma pasażerami pod rękę: lękiem i odwagą. Jako dziecko i młoda kobieta z ogromną dozą nieśmiałości i wrażliwości, zawsze porywałam się na wyzwania wykraczające teoretycznie poza moje możliwości.

Dziś najbardziej dumna jestem z tego, że udało mi się połączyć te dwa skrzydła: wrażliwość z siłą oraz, że dzięki moim działaniom zawodowym mogę wpływać na dobrostan i działania innych.

Jedną z najważniejszych ról życiowych jakie pełnię jest rola mamy co nieustannie napawa mnie wdzięcznością. Moje dzieci otworzyły przede mną nowe światy. Dzięki nim i pracy z nimi, zaczęłam realizować warsztaty w szkole podstawowej oraz napisałam książkę z relaksacjami i wizualizacjami dla dzieci, która została doceniona między innymi przez fundację Zaczytani.

Zawodowo jestem certyfikowanym trenerem biznesu oraz coachem. Jednocześnie jestem przedsiębiorcą, lektorem języka angielskiego i hiszpańskiego oraz metodykiem. Realizuję sama lub w zespołach: szkolenia, warsztaty, coaching, mentoring, moderację, audyty oraz projekty doradcze. Specjalizuję się w tematach związanych z efektywnością zespołów i współpracą, zarządzaniem, komunikacją, rozwojem kompetencji osobistych i innych.

Ukończone kursy i zdobyte kwalifikacje m.in.:

 • Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego – Szkoła Profesjonalnego Coachingu
 • Szkoła coachingu zespołowego i grupowego
 • Kurs technik gestalt w pracy coacha
 • Szkoła storytellingu biznesowego
 • Szkoła trenerów Metrum
 • Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – rekomendacja trenerska I stopnia